Autobus i autokar z Gdańska do Wałbrzycha
Jeśli pragniesz poznać ciekawe, polskie miasta, to nie zwlekaj i już teraz dokonaj rezerwacji biletu na autobus dalekobieżny, pokonujący trasę Gdańsk – Wałbrzych. Pierwsze z miast położone jest na polskim wybrzeżu i należy do jednego z najpiękniejszych w kraju. Wałbrzych z kolei usytuowany jest na Dolnym Śląsku, a jego największą atrakcją jest monumentalny Zamek Książ. Oba miasta zachwycą Cię urokiem i wspaniałą atmosferą. Choć Twoja podróż nie będzie należała do krótkich, to przebiegnie szybko, a jej komfortowe warunki przejazdu i niska cena biletu skłonią Cię do planowania kolejnych wycieczek.
Gdańsk to prawie 500-tysięczne miasto usytuowane w północnej części Polski, nad Morzem Bałtyckim, u ujścia rzeki Motławy do Wisły. Należy do jednego z najpiękniejszych polskich miast, przyciągając rzesze turystów wspaniałymi zabytkami, świadczącymi o jego niegdysiejszej potędze. Gdańsk zawdzięczał ją bliskości Morza Bałtyckiego i członkostwu w Hanzie, która skupiała największe miasta handlowe średniowiecznej Europy. Zamożność tutejszych mieszkańców znajdowała odzwierciedlenie w architekturze miasta. Przekonaj się o tym osobiście i zaraz po opuszczeniu pokładu autobusu dalekobieżnego udaj się na spacer po mieście. Przemierzając tzw. Trakt Królewski będziesz miał okazję podziwiać wspaniałe kamieniczki bogatych, gdańskich mieszczan. Jedną z najpiękniejszych jest Złota Kamienica, znajdująca się przy Długim Targu. Została wzniesiona dla burmistrza miasta – Speymanna, który oprócz pełnionego stanowiska był jednym z najbogatszych kupców miejskich i znanym mecenasem sztuki. W niedalekiej odległości, po przeciwległej stronie ulicy usytuowane są Królewskie Kamieniczki, w których rezydowali polscy królowie, odwiedzając miasto. Trudno wymienić tu wszystkie atrakcje Gdańska i oddać jego urok słowami, więc nie zwlekaj i czym prędzej ruszaj w drogę!
Połączenia autobusowe i linie autokarowe pomiędzy Wałbrzychem a Gdańskiem.
Wałbrzych to 115-tysięczne miasto w Polsce południowo-zachodniej, położone nad rzeką Pełcznicą, na Pogórzu Zachodniosudeckim i w Sudetach Środkowych. Oprócz urokliwego położenia, największą atrakcją miasta jest Zamek Książ, corocznie odwiedzany przez rzesze turystów. Jest on trzecim co do wielkości zamkiem w Polsce, plasując się tuż za Zamkiem w Malborku i Zamkiem Królewskim na Wawelu. Budowla została wzniesiona w latach 1288-1292 przez Bolka I Surowego, księcia świdnicko-jaworskiego. W kolejnych latach zmieniała właścicieli i była wielokrotnie przebudowywana. Ostatnimi właścicielami zamku była rodzina Hochbergów, a ostatnią rezydującą na zamku jej członkinią była Maria Teresa Oliwia Hochberg von Pless, która została zmuszona do opuszczenia rezydencji w 1940 roku. W roku następnym zamek został przejęty przez władze III Rzeszy i stał się jedną z kwater Hitlera. Po zakończeniu II wojny światowej Książ znalazł się w granicach Polski. Jak widzisz historia zamku jest bardzo ciekawa więc nie zwlekaj i zaraz po opuszczeniu autobusu dalekobieżnego udaj się w jego kierunku.