Autobus i autokar ze Chełma do Katowic
Jeśli pragniesz odwiedzić polskie miasta, usytuowane w dwóch różnych regionach Polski, to już teraz zarezerwuj bilet na autobus dalekobieżny, przemierzający trasę Chełm – Katowice. Pierwsze z miast usytuowane jest na terenie malowniczego województwa lubelskiego. W Chełmie będziesz miał okazję zobaczyć wspaniałe zabytki miasta i poczuć niepowtarzalną atmosferę wielokulturowości, która je ukształtowała. Katowice z kolei zaskoczą Cię zmianą swojego oblicza, poprzez ciekawe zagospodarowanie terenów poindustrialnych. Twoja podróż przebiegnie szybko, a komfortowe warunki panujące na pokładzie autobusu i niska cena biletu będą jej dodatkowymi atutami.
Chełm to prawie 65-tysięczne miasto położone we wschodniej części Polski, nad rzeką Uherką, w województwie lubelskim. Od początku swojego istnienia Chełm był miastem przygranicznym, co w dużej mierze ukształtowało jego charakter. Dowodem na wielokulturowość Chełma są zabytki znajdujące się po dziś dzień na terenie miasta. Należą do nich m.in. Cerkiew pod wezwaniem św. Jana Teologa, Cerkiew św. Mikołaja, Mała Synagoga i Kościół Rozesłania św. Apostołów. Najcenniejszym zabytkiem Chełma jest jednak Bazylika Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, która usytuowana jest na Górze Chełmskiej, zwanej również Górą Zamkową. To od niej należy rozpocząć zwiedzanie miasta. To tutaj będziesz miał okazję zobaczyć Bramę Uściłuską wzniesioną na początku XVII wieku, Klasztor Bazylianów, Pałac Biskupów unickich oraz Dzwonnicę. To jedynie kilka spośród wielu atrakcji Chełma, więc nie zwlekaj i już teraz zarezerwuj bilet na autobus dalekobieżny, zmierzający do tego pięknego miasta.
Połączenia autobusowe i linie autokarowe pomiędzy Katowicami a Chełmem.
Katowice to 300-tysięczne miasto położone w południowej części Polski, na Wyżynie Śląskiej. Są największym miastem i stolicą województwa śląskiego oraz głównym ośrodkiem gospodarczym, edukacyjnym i kulturalnym regionu. Katowice są miastem kojarzonym przede wszystkim z przemysłem ciężkim i górnictwem, jednak od przemian gospodarczych, jakie miały miejsce w Polsce w 1989 roku, obserwuje się wyraźną zmianę oblicza miasta. Główny nacisk położony jest na zagospodarowanie terenów poprzemysłowych, czego doskonałym przykładem jest Strefa Kultury. Powstała ona na terenie byłej już Kopalni Węgla Kamiennego KWK „Katowice” i obejmuje słynny katowicki Spodek, Międzynarodowe Centrum Kongresowe, siedzibę Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia oraz nowe Muzeum Śląskie. Kolejnym przykładem wykorzystania obiektów poindustrialnych jest kopalnia Gottwald, gdzie obecnie znajduje się nowoczesne centrum rozrywkowo-handlowe Silesia City Center. Nie trać więc czasu i przybywaj do Katowic na pokładzie autobusu dalekobieżnego. Miasto serdecznie zaprasza!